Zestawy naprawcze do opon

Zapewne spotkaliśmy się z czymś takim jak zestaw naprawczy do koła w samochodzie? Dzisiaj wiele marek samochodów nie posiada koła zapasowego. Chodzi o to żeby obniżać koszty produkcji, co oczywiście wcale nie przekłada się na obniżenie cen samochodów nowych, które nas interesują. Poza tym producenci mówią, że można dzięki temu zaoszczędzić sporo miejsca czy to w bagażniku czy to pod nim. Wszystko zależne jest od tego gdzie koło fabrycznie jest montowane.

Zalety zestawu naprawczego

Na pewno wolne miejsce w bagażniku. Jeśli ktoś ma zainstalowaną instalację gazową to tym bardziej zdaje sobie sprawę z tego jak ważne jest miejsce. Normalnie koło zapasowe w specjalnym pokrowcu zajmuje bardzo dużo miejsca i ogranicza przestrzeń bagażową. Tego problemu nie będzie, bo zestaw naprawczy do koła zajmuje niewiele miejsca.

Wady zestawu naprawczego

Na pewno wielką wadą takiego zestawu są nasze drogi. W krajach cywilizowanych gdzie mamy nowoczesne drogi można mieć takie coś w samochodzie i na pewno w razie potrzeby nam się przyda. Niestety nigdy nie w Polsce gdzie nie złapiemy gwoździa w oponę, a rozerwiemy ją na boku i wtedy taki zestaw naprawczy na niewiele się może nam przydać. Jeśli taki przypadek zdarzy nam się w środku zimnej nocy to będziemy mieć bardzo duży problem. Warto o tym pamiętać i nie wierzyć we wszystkie nowoczesne rozwiązania, bo one są dobre na drogach, na których szybko nie uszkodzimy naszych opon. W Polsce zwłaszcza na bocznych drogach nie ma żadnego problemu żeby zniszczyć szybko opony.

info: Promo-opony.pl

Post a Comment