Wybór bramy segmentowej

Czy brama segmentowa ma same zalety? Nigdy nie jest tak dobrze żeby coś miało tylko same zalety. W przypadku bramy segmentowej na pewno jest o wiele, wiele więcej plusów niż minusów. Właściwie trudno tutaj mówić, o jako takich minusach, ponieważ wady wynikają z projektu garażu, jaki posiadamy.

Wady bramy segmentowej

Brama jest odsuwana do samej góry, a zatem trzeba mieć wystarczająco głęboki garaż żeby brama mogła się z całym stelażem zmieścić. Jeśli nie mamy dużej przestrzeni to nie ma, co liczyć, że brama nam się zmieści. Jak widać jest to jeden z minusów wynikający właśnie z błędów w projekcie. Dawniej nikt nie myślał o czymś takim jak brama segmentowa, dlatego projektowało się garaże w inny sposób. Do zamontowania bramy potrzebujemy minimum 15 cm podproża i potrzebne są również ściany, do których brama będzie mocowana. Wracając do tematu odsuwania bramy to, jeśli na suficie mamy jakieś elementy, których nie da się usunąć jak rury czy oświetlenie to niestety, ale taka brama nie będzie mogła być zamontowana. Trochę byłoby szkoda, ale co zrobić nie wszystko da się zmienić tak żeby pasowało.

Zalety bramy

Brama jest bardzo łatwa do zamknięcia i otwarcia, a jeśli ktoś nie chce używać mechanicznego otwierania to może skorzystać z automatyki. Spokojnie znajdziemy mechanizm, który na pilota albo nawet na szyfrowy zamek otworzy naszą bramę. Lepiej nie może być zwłaszcza, kiedy na dworze robi się zimno i pada deszcz, a my z pilota zdalnie otwieramy bramę segmentową. W życiu trzeba sobie wszystko ułatwiać.

2więcej na: http://terrum.pl/art/13/podkategoria-1.html – doradzamy

Post a Comment